Спорт єднає людей

Фізична культура і спорт є одним із найважливіших напрямків реабілітації інвалідів та їхньої інтеграції в суспільство, також як інтеграція через трудову діяльність і освіту. Заняття людей з обмеженими можливостями фізкультурою і спортом у багатьох випадках можна розглядати не тільки як засіб реабілітації, але і як постійну форму життєвої активності – соціальної зайнятості та досягнень.

У Тираспольському психоневрологічному будинку-інтернаті для його пацієнтів були організовані змагання з настільного тенісу. Організатором заходу став республіканський благодійний фонд «Світ рівних можливостей» за підтримки Міністерства соціального захисту і праці ПМР. У турнірі взяли участь 16 учасників, які змагалися за олімпійською системою на вибування. Переможці були визначені у фіналі та грі за третє місце. Необхідно зазначити, що всі ігри відбувалися цікаво, за активної підтримки глядачів. Доля переможця визначилася у напруженій боротьбі, ним став Станислав Шевченко, який переміг Валентина Гамайло.

У церемонії нагородження переможцям вручили медалі й грамоти, а потім всіх учасників змагань пригостили морозивом.

Наш кореспондент поспілкувався з організаторами спортивного свята. Керівник республіканського благодійного фонду «Світ рівних можливостей» Дмитро Кузук зазначив, що дуже важливо залучати до спорту людей, які мешкають в інтернаті: «Я задоволений проведенням турніру. Чесно кажучи, дуже переживав, як сприйматимуть турнір пацієнти закладу, але вони проявили себе як справжні спортсмени. Сьогодні під час ігор ми побачили справжні емоції. Важливо, щоб мешканці інтернату, які вже займаються спортом, залучали до нього інших. Цим громадянам необхідна реабілітація через спорт. У майбутньому ми плануємо проведення в інтернаті бочче – спортивної гри на влучність».

Його заступник Наталя Бордан додала, що учасники турніру, завдяки тренуванням, будуть значно покращувати рівень своєї гри у настільний теніс. «Якщо хтось не знав правила гри у настільний теніс, то завдяки сьогоднішній грі він обов’язково їх запам’ятає. Ми й надалі робитимемо все необхідне, аби залучати людей до спорту».

Представник Міністерства соціального захисту і праці Денис Кібаль зазначив, що сьогодні важливо оточити турботою пацієнтів, які мешкають в інтернаті: «Важливо підтримувати людей у їхньому бажанні займатися спортом, і не тільки в Рік рівних можливостей. За підтримки нашого міністерства був організований цей захід. Ми плануємо організувати змагання за участю інших людей, які проживають у підпорядкованих міністерству інтернатах».

Директор психоневрологічного будинку-інтернату Михайло Шуманський подякував за організацію спортивного свята: «Я дуже вдячний Дмитру Кузуку. Такі заходи потрібні, це відволікає учасників від їхніх захворювань, оскільки вони радіють будь-якому успіхові у своєму житті, а тим більше серед них багато таких, хто має, крім психічних розладів, ще й фізичні. І будь-які заняття спортом сприяють їхній реабілітації. Будемо сподіватися, що спортивні змагання стануть традиційними. Завдяки заняттям спортом, може хтось із них у майбутньому стане чемпіоном».

Один із переможців турніру Валентин Гамайло сказав: «У моєму житті було багато труднощів, але не можна зупинятися, треба завжди йти до своєї мети. У настільний теніс я граю з 2014 року. Спортивну форму підтримую в столичному спортивному клубі інвалідів «Тірас-Ракета». Маю успіхи як у внутрішніх, так і міжнародних змаганнях. Намагаюся залучати до спорту людей, які мешкають в інтернаті».

Свято спорту вдалося на славу. Приємно було бачити людей, які, попри труднощі, намагаються знайти себе в спорті й перемагати за будь-яких обставин.

Олександр   ЗАЙЧУК.

Якщо ви знайшли помилку, то, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.