Праця екологів відзначена нагородами

У Всесвітній день довкілля в Міністерстві сільського господарства та природних ресурсів ПМР відбулось урочисте зібрання з нагоди професійного свята працівників державних природоохоронних органів. За сумлінну, кропітку й багаторічну працю співробітників міністерства відзначили урядовими та відомчими нагородами.

На заході були присутні міністр сільського господарства й природних ресурсів ПМР Юхим Коваль, начальник Управління впровадження інноваційних технологій та інформації Федот Цибульський, а також заслужені працівники міністерства.

У червні 1972 року в Стокгольмі (Швеція) на конференції ООН з питань довкілля людини було ухвалено Декларацію, в якій йдеться про необхідність розробки критеріїв і загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища. Нині щорічно відзначають цей день, щоб привернути увагу громадськості до проблем навколишнього середовища.

Зі щирими словами привітання до присутніх у залі звернувся Юхим Коваль: «У цей святковий день звучать слова подяки на адресу фахівців, які працюють у сфері природних ресурсів, особливі слова глибокої вдячності висловлюю ветеранам галузі за їх щоденну сумлінну працю та компетентність, а також за підготовку нових кадрів. Екологи – це люди, які зробили своїм головним професійним і життєвим орієнтиром боротьбу за чистоту навколишнього середовища. Їх непроста, але вкрай важлива й благородна праця заслуговує найщиріших слів вдячності та поваги. Вашу роботу важко переоцінити. Стан навколишнього середовища, дбайливе ставлення до природних ресурсів, раціональне їх використання, якість життя людей певною мірою залежить від професіоналізму кожного з вас. Це велика відповідальність, і я бажаю вам з честю виконати це завдання».

За сумлінну працю, високий професіоналізм та у зв’язку з професійним святом, Днем працівників природоохоронних органів, кращих співробітників відомства відзначили нагородами: медаллю «За відмінну працю» – Раїсу Гуцу, медаллю «За бездоганну службу» ІІ ступеня – Людмилу Проценко, Олену Юрцук, медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня – Ганну Фролову, Світлану Діденко, багатьох інших заохотили листами подяки й грамотами президента.

Кожному з присутніх міністр сільського господарства й природних ресурсів ПМР адресував особливі слова подяки, високо оцінивши роботу всіх працівників. За словами заступника начальника Управління впровадження інноваційних технологій та інформації Міністерства сільського господарства і природних ресурсів ПМР Людмили Проценко, вона вже 20 років працює у міністерстві, хоча ніколи в житті не думала, що буде екологом. Жінка здобула професію вчителя географії та біології, але робочого місця за фахом не було, довелося працювати у сфері природоохоронних органів. «Я думаю, що сьогодні можна поздоровляти не тільки працівників міністерства, а весь народ, тому що ми всі хочемо жити у чистому середовищі, дихати свіжим повітрям і пити прозору воду», – наголосила Людмила Проценко.

До привітань приєднався Федот Цибульський, підкресливши важливість охорони довкілля. «Сучасне суспільство нерозривно пов’язане з природою, під її впливом воно повільно, поступово, але неминуче складалося багато століть. Сьогодні потрібно налагодити гармонійні взаємовідносини між людиною й природою», – зазначив Федот Цибульський.

Щороку до Дня охорони навколишнього середовища у Придністров’ї стартує республіканська акція «Чистий берег». Розпочалася вона 1 червня за ініціативою Міністерства сільського господарства і природних ресурсів. Протягом п’яти днів у містах і районах республіки силами добровольців і працівників комунальних служб проводилося очищення від сміття, прибирання й упорядкування берегів Дністра.

Анастасія   КАЛІОН.

Якщо ви знайшли помилку, то, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.