Провал молдовського спікера

Днями голова парламенту Молдови Андріан Канду побував у США, де намагався умовити своїх «заокеансьских господарів» домогтися виведення російських миротворців із Придністров’я. Однак, повернувшись до Кишинева, він зізнався, що його візит до Америки виявився невдалим.

Андріан Канду заявив, що домовився з впливовими американськими конгресменами про розгляд в ООН резолюції, яка буде рекомендувати РФ негайно вивести свої військові ресурси з лівого берега Дністра. Однак, за словами Канду, Росія заблокувала розгляд в ООН цієї резолюції.

Щоб надати цій «майже приватній» поїздці за державний рахунок певну результативність, Андріан Канду почав стверджувати, що в червні резолюція про виведення російських військ з РМ все ж буде поставлена на обговорення. За його словами, цей документ підтримають США, Німеччина і ще кілька «дружніх» Молдові держав. «Резолюцію в будь-якому випадку підтримає більшість держав, і, найімовірніше, в червні ми пройдемо всі процедури, щоб ця резолюція була включена до порядку денного сесії ООН. Німеччина, США та інші країни вже погодилися підтримати таку резолюцію», – заявив молдовський спікер.

Очевидно, що Канду та інші уніоністи розуміють: після парламентських виборів вони втратять владу. Тому вже тепер, позбувшись підтримки свого народу, вони намагаються гарячковими зусиллями закликати на допомогу заокеанських «друзів». Адже США підтримують прозахідні реформи в Молдові та закликають владу країни продовжувати курс модернізації.

За даними прес-служби молдовського парламенту, голова Андріан Канду провів зустріч із помічником держсекретаря Уэссом Мітчеллом, який відповідає за відносини з більш ніж 50 країнами Європи та Євразії, НАТО, ЄС та ОБСЄ. Уэсс Мітчелл оголосив, що США нададуть Молдові повну підтримку для зближення з Євросоюзом і США. Він зазначив, що Молдова стоїть на першій лінії геополітичного протистояння.

Крім того, у Вашингтоні голова парламенту РМ провів ряд зустрічей в Конгресі США, де його запевнили, що підтримують Молдову в її прагненні зміцнювати демократію, підвищувати рівень енергетичної безпеки, продовжувати реформи економічного розвитку і захисту інформаційного простору держави. І найголовніше – підтримують її прагнення до інтеграції ЄС і вимогу на адресу Росії вивести свої війська та озброєння з Придністров’я.

Нагадаємо, в грудні минулого року Андріан Канду, виступаючи на конференції у Вашингтоні, заявив, що перемога Ігоря Додона і Партії соціалістів на парламентських виборах 2018 року покладе кінець європейській мрії Молдови. «Існує реальна небезпека того, що проросійська Партія соціалістів зможе отримати більшість у парламенті. Якщо це станеться, Молдова на довгі роки позбудеться можливості розвиватися по європейському шляху. У республіці події можуть розвинутися за сценарієм українського майдану», – заявив він.

На думку спікера, єдина можливість уникнути цього – активізація співпраці з західними партнерами Молдови та більш активна підтримка Кишинева з їхнього боку. «США – сильна і надійна держава, яка готова допомогти будь-якій країні на шляху реформ. Зі свого боку, Демократична партія довела, що для Молдови західний шлях – правильний вибір. Це безперечно», – підкреслив Андріан Канду.

Однак повернемося до підсумків його останнього візиту в США. Як пише ІА Блокнот-Молдова, всі переговори спікера молдовського парламенту в США в дійсності виявилися простим «струсом повітря». Заокеанські чиновники не пообіцяли молдовському спікеру нічого конкретного. Крім того, зрозуміло, вони знають, що ніякої боротьби з корупцією в Молдові не існує. А думка «групи» конгресменів США про виведення російських миротворців нікого не цікавить.

«У зв’язку з цим виникає питання про доцільність «майже приватного» візиту Андріана Канду в США за державний рахунок», – пише ІА Блокнот-Молдова.

Павло   ОСТАПЕНКО.

Якщо ви знайшли помилку, то, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.