Інформаційна година в Мінсоцзахисту

В актовому залі столичного клубу «Ветеран» підбили підсумки роботи відомства у 2017 році, а також обговорили плани на майбутнє.

У засіданні взяли участь працівники Міністерства, представники громадських і ветеранських організацій республіки.

Про виконану роботу в 2017 році розповів начальник управління політики у сфері соціального захисту та соціального страхування Антон Цуков. Він зазначив, що з січня цього року було розширено перелік пільг для придністровських пенсіонерів. Так, наприклад, проїзд у громадському транспорті знову став безкоштовним. Також з 1 січня 2017 року держава надає 100% пільги на користування природним газом у межах встановленої норми. З цього року пенсіонери, які отримують пенсію в інших країнах, можуть також користуватися пільгами та знижками в Придністров’ї.

Начальник державної служби опіки та піклування, підтримки сімей у групі ризику Ганна Маковська зазначила, що за минулий рік була проведена велика робота щодо законотворчої діяльності. Дітей почали частіше забирати на усиновлення. Попри всі труднощі, діти, що перебувають під цілодобовою опікою держави, нагодовані й одягнені.

Торкнулися й питань, які вимагають додаткових пояснень. Так, про виплату пенсій, допомог і заробітних плат говорила директор Єдиного державного фонду соціального страхування Алевтина Береза.

«Найбільша питома вага виплат (понад 90%) припадає на пенсійне забезпечення. Потрібно зазначити, що на 1 січня 2017 року чисельність пенсіонерів у нас склала 109 877 чоловік. Крім того, виплачуються допомоги й компенсації по материнству й дитинству, учасникам Чорнобильської аварії та багато інших», – розповіла Алевтина Береза.

Бюджет ЄДФСС на 2018 рік вже ухвалено. Пенсії, як і раніше, – основна стаття. Досягнуто домовленості з Москвою про продовження програми про надання гуманітарної допомоги нашим пенсіонерам.

Говорили й про те, скільки за рік створено робочих місць. Так, Тирасполь виявився на першому місці, майже половина з 1 700 створених робочих місць саме в столиці. А от найвищий відсоток безробіття – в Слободзейському районі, де в центрі зайнятості на обліку стоять понад 8 000 осіб.

«За попередніми розрахунками рівень зареєстрованого безробіття в середньому по республіці на 1 грудня 2017 року склав 4,03% від чисельності економічно активного населення, без урахування чисельності людей, зайнятих у силових структурах», – зазначив Іван Васильєв, начальник державної служби соціально-трудових відносин. За його словами, в січні – листопаді 2017 року в Центри соціального страхування і соціального захисту республіки по допомогу звернулися 27 972 особи. З них у пошуках роботи – 10 972 особи, а офіційно визнано безробітними 8 600 громадян.

З січня по листопад 2017 року роботодавцями було заявлено 3 789 вакантних робочих місць (посад), а за станом на 1 грудня 2017 року в банку вакансій по республіці налічувалося 1 703 вакансії, тобто, на 1 вакантне місце припадало 3,3 особи. А от кількість індивідуальних підприємців збільшилася й за 9 місяців 2017 року склала 991 особу. У малому бізнесі (на підприємствах чисельністю до 50 працівників) створено 840 робочих місць.

Зустріч з фахівцями міністерства продовжилася у форматі запитання-відповідь.

Олександра   ПОПАЗОВА.

Якщо ви знайшли помилку, то, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.