Пятница, октября 20

Магія освіти

Людмилою Анатоліївною Балабан я познайомилась, коли привела свою доньку в перший клас Рибницької гімназії № 1 в 2012 році. З першої хвилини розмови з нею я зрозуміла, що з цією учителькою моїй дитині у школі буде комфортно, що вона потрапляє до рук доброї людини, про яку до того ж мені розповідали і як про досить гарного педагога. З роками я в цьому тільки дедалі більше пересвідчуюсь.

На сьогодні це ж саме я можу сказати і про себе та про своїх колег. Адже на початку цього року Людмилу Анатоліївну призначили директором гімназії. І тепер вона піклується не тільки про діточок початкової школи, а і про весь педагогічний та учнівський колектив. Обійнявши цю непросту посаду, не втратила вона теплоти своєї душі, а її творчість, нові професійні ідеї та задумки уже виходять за межі одного класного кабінету.
Так, 22 вересня у Рибницькій філії ПДУ ім. Т. Г. Шевченка відбулась безпрецедентна подія – відкриття Малої академії гімназистів (МАГ). Колишня директор гімназії, нині керівник експериментальної діяльності гімназії Раїса Ганзелюк та Людмила Балабан втілили у життя свою ідею створення академії після оприлюднення на серпневій педагогічній конференції директором Рибницької філії держуніверситету Ігорем Павліновим готовності співпрацювати зі школами. Минув місяць – і, здавалось би, фантазія стала реальністю.
Ось що розповіла про свою МАГію Людмила Анатоліївна: «МАГ – добровільне об’єднання учнів, покликане активізувати роботу з пропаганди наукових знань, професійної орієнтації та залучення учнів до дослідно-пошукової роботи, проектної творчості під керівництвом учених, викладачів вишу, учителів. У рамках діяльності МАГ проходитимуть науково-практичні конференції, турніри, конкурси проектних та дослідних робіт учнів, огляди, ярмарки, фестивалі, семінари, виставки, форуми, підготовка гімназистів до складання ЄДЕ.
До академії будуть зараховані учні 8 – 11 класів. Це своєрідна підготовка їх до вступу до вищих навчальних закладів. 8 клас пройде передпрофільну підготовку – наприкінці року вони представлять реферат. Дев’яти- та десятикласники повинні будуть представити науковий проект, а одинадцятикласники уже готуватимуть портфоліо, яке їм буде потрібне при вступі. Усі гімназисти зможуть писати наукові статті та надрукувати їх у збірнику, який планується випустити на базі гімназії.
Навчатимуться гімназисти у профільних лабораторіях, викладачі університету читатимуть їм лекції з тих дисциплін, які, за результатами проведеного опитування, цікавлять учнів. Найбільш популярними є математика, історія, біологія, іноземні мови, дизайн. Далі сформують профільні групи, складуть розклад на другу половину дня: нашими в університеті будуть три дні – середа, четвер, п’ятниця. Координатори навчального процесу від гімназії – Раїса Ганзелюк, від вишу – Сергій Борсуковський.
По закінченні навчання в академії кращим гімназистам надаватимуть почесні звання академіків. Фінансування МАГ здійснюється за рахунок коштів Рибницької російської гімназії № 1, виділених на реалізацію годин з науково-дослідної діяльності, благодійних фондів, спонсорів. Так що для дітей навчання буде безкоштовним».
На свято відкриття МАГ прийшли заступник глави Рибницької держадміністрації Юрій Молдовський, заступник начальника УНО Майя Марченко. Захід пройшов досить урочисто: з вітаннями, побажаннями, перерізуванням червоної стрічки, піснями. Директор філії держуніверситету Ігор Павлінов представив гімназистам викладачів, які їх навчатимуть. А Майя Марченко у своєму вітальному зверненні наголосила, що викладачі та учні тут співпрацюватимуть. А те, що останнім часом говорять про вчителів як про людей, які надають освітні послуги, вона вважає некоректним і процитувала слова російського міністра освіти Ольги Васильєвої: «Послуг не може бути в освіті, це не освітні послуги. Ми не надаємо послуги, ми виховуємо та навчаємо майбутнє покоління країни». І саме в цьому намагатимуться переконати всіх, хто думає інакше, маги освіти.
Галина КРИЖАНІВСЬКА.
№ 39 7 жовтня 2017 р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: