Пятница, октября 20

Шлях у майбутнє лежить через минуле

Історія становлення нашої республіки поєднує не тільки події, що відбувалися в суспільстві та в міждержавних відносинах, а й кроки розвитку міністерств та відомств ПМР.

Важливою подією для держави стало створення митних органів, які минулого тижня відзначили свій ювілей – 25 років. Напередодні святкування цієї дати в Державному митному комітеті відбулася презентація документально-публіцистичного видання «Приднестровский таможенный форпост».
Майже на 200 аркушах в чотирьох главах книги розгорнулася історія розвитку митниці з XV століття до наших часів. Автори видання охопили події, які відбувалися на території сучасного Придністров’я. Перші документи про ввезення різноманітної продукції, фотографії з зображеннями митниць різного часу, важливі історичні довідки та ще багато цікавого можна побачити в цій книжці.
«Приднестровский таможенный форпост» став третім за рахунком ювілейним виданням митного комітету.
«Шлях в майбутнє лежить через минуле», – саме цей вислів став девізом для авторів книги, які готували її до друку протягом декількох років. Для уточнення хронології подій, пошуку необхідних фактів та складання додатків, потрібно було працювати з архівами не тільки Придністров’я, а й Росії, Молдови та України. Завдяки цьому укладачам книги вдалося наповнити її великою кількістю фотографій та картинок нашого часу, а також минулих століть.
Голова Державного митного комітету Віталій Нягу на презентації зазначив: «Дністер завжди був розділовою межею між Східною та Західною цивілізаціями, і зрозуміло, що хтось охороняв ці рубежі. Але хто були ці люди – мало хто знає. У книзі розповідається, що тут були митні інспектори, була карантинна служба, ціла організація органів управління. У виданні представлені першоджерела, наведені конкретні документальні факти, й ніхто нас не зможе звинуватити в тому, що ми довільно трактуємо ті чи інші історичні факти. Це, на мій погляд, дуже важливо».
Підсумком багатьох років роботи авторів книги став тираж кількістю 200 екземплярів. Найближчим часом видання будуть розподілені в районні та міські бібліотеки Придністров’я, де кожен охочий зможе ознайомитися з ними та з цікавою історією митного контролю.
Марія ЛУНІНА.
№ 39 7 жовтня 2017 р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: