Суббота, сентября 23

І знову до школи!

Новий навчальний рік починається з підготовки закладів освіти до процесу навчання. У той час, коли учні відпочивають, набираються сил, енергії, емоцій, у школах вирує ремонт. І те, наскільки вдало ця підготовка пройшла, готовність зустріти колишніх мешканців, а також новоселів – першокласників – перевіряє наприкінці серпня спеціальна комісія.
Перевірка готовності
Такий етап пройшли всі навчальні заклади міста Рибниці. Глава держадміністрації району і міста В’ячеслав Фролов взяв участь у роботі цієї комісії. У міській гімназії № 1 перевіряючи проінспектували навчальні кабінети, побували у спортивній й актовій залах, перевірили стан харчоблоку. «Під час перевірки закладів враховуються, насамперед, параметри життєбезпечності учнів та інфраструктурне забезпечення школи», – пояснив В’ячеслав Фролов.
Рибницька гімназія № 1 – одна із зразкових. В умовах тотального дефіциту бюджету колектив виявляє творчість та креатив, зокрема в оформленні кабінетів і підсобних приміщень. «Дуже тішить, що у педагогічного складу гімназії командний консолідований підхід до справи», – зазначив глава держадміністрації.
Підбиваючи підсумки роботи, комісія констатувала, що навчальний заклад перебуває у відмінному стані, перевірка пройшла на високому рівні. Того ж дня міжвідомча комісія на чолі з керівником міста відвідала теоретичний ліцей, який також приймання пройшов успішно.
Перевірка стану закладів системи освіти тривала тиждень. За цей період комісія перевірила міські дитячі садки і школи. Усі об’єкти перебувають у задовільному стані. «Проблематика наявна. Це пов’язано з капітальними ремонтами зі скління спортивних залів, покрівельними роботами, однак загалом інфраструктура працює. Жоден навчальний заклад поки що не підвів», – підсумував В’ячеслав Фролов.
Освітні організації району до нового навчального року готові.
Учительська конференція
Наступним етапом для учителів стала щорічна Серпнева педагогічна конференція, яка пройшла 25 серпня у міському Палаці культури. Цього року форум був присвячений «Пріоритетам розвитку муніципальної системи освіти: здобуткам, проблемам, перспективам». У конференції взяли участь 528 працівників закладів освіти, представників профспілок та батьківських організацій. Відвідали педагогічний форум заступник глави держадміністрації із соціальних питань Юрій Молдовський, голова міськрайради народних депутатів Вадим Лозовський, начальник управління загальної освіти Міністерства освіти Микола Багінський.
Звертаючись до рибницьких педагогів, В’ячеслав Фролов зазначив: «Ваша рутинна, багатогранна щоденна праця спрямована на майбутнє Придністров’я, нашого міста». Глава держадміністрації наголосив, що в основі діяльності органів державної влади лежить принцип «менше слів – більше діла»: «Ми постараємося докласти максимум зусиль, щоб за підтримки Президента, Уряду ПМР і законодавчої гілки влади, на місцевому рівні зробити все можливе, щоб ваші умови праці, побуту і життя були комфортними і вселяли надію на майбутнє».
Вадим Лозовський, вітаючи рибницьких учителів і вихователів, висловив побажання: «Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – і ви завжди досягнете поставлених цілей». Микола Багінський зачитав Вітальний адрес міністра освіти ПМР Тетяни Логінової. У ньому, зокрема, йшлося: «Проведення конференції є важливою подією в житті республіки, яка, безсумнівно, зробить внесок у покращення педагогічного процесу, створить стимул для подальшої плідної роботи». Серед пріоритетних завдань були визначені такі, як залучення талановитої молоді, підвищення якості освіти, впровадження нових інноваційних проектів.
В. о. начальника Рибницького управління народної освіти Яніна Сафронова виступила з доповіддю «Пріоритетні розвитку муніципальної системи освіти: виклики сучасності та шляхи реалізації». «Сьогодні ми з вами визначимо пріоритети муніципальної освітньої політики, спрямованої на виконання завдань, поставлених перед освітою, найбільш значущі досягнення і позначимо теми і завдання на майбутній навчальний рік», – зазначила вона і розповіла про підсумки педагогічної діяльності торік, окреслила проблемні спектри діяльності у дошкільних та загальноосвітніх закладах. Були окреслені напрямки та вектори роботи в новому навчальному році.
На завершення конференції вшановували педагогів, які ввійшли до Золотого фонду рибницької системи освіти. Так, сертифікати «Золотий фонд» вручили Оксані Богданській, Людмилі Васильєвій, Тетяні Веніковій, Ганні Орловській. Також відзначили учасників муніципального етапу республіканського конкурсу на присудження щомісячної премії Президента ПМР для молодих фахівців Ганну Романовську і Галину Рущинську.
Районні методоб’єднання
30 серпня для всіх учителів трудовий період після літньої відпустки розпочався з обговорення організаційних питань на засіданнях методичних об’єднань. Ознайомившись з новою інформацією на Республіканській науково-методичній раді в Тирасполі 28 серпня, керівники методичних об’єднань довели її до відома учителів міста та району.
Як відомо, у системі освіти триває перехід до навчання за новими державними стандартами. Відповідно, змінюється структура програм. Саме ці питання і були головними на порядку денному засідання учителів української мови та літератури Рибницького району та міста Рибниці. Проблемним питанням для словесників залишається брак підручників. Та вселяє надію, що офіційні мови – українська та молдавська – позначено першим пунктом у державній програмі щодо забезпечення освітніх закладів підручниками. У районі працює близько 30 учителів української мови та літератури, і всі сподіваються, що роботу їм буде полегшено через забезпечення навчальною та методичною літературою.
Перший дзвоник
А 1 вересня учителі зі своїми учнями, однокласники і друзі зустрілися на урочистій лінійці. Зранку місто виглядало святково: батьки вели гарно вбраних молодших школярів з прекрасними букетами квітів до школи, старшокласники по-дорослому відповідально прямували до шкільної домівки.
І от свято розпочалось у кожному з дванадцяти навчальних закладів міста. Міський очільник – глава держадміністрації В’ячеслав Фролов завітав, безумовно, до гімназії № 1, адже саме у цьому начальному закладі перейшов до 11 класу його син. Серед почесних гостей на урочистій лінійці тут були також депутат Верховної Ради Андрій Сафонов і в. о. начальника УНО Яніна Сафронова.
Захід розпочався з вітального слова директора гімназії Людмили Балабан, яка побажала колегам, учням, батькам успіхів у новому навчальному році й висловила надію, що результати спільної праці будуть не гіршими, а навіть кращими, ніж попереднього року. А пишатися навчальному закладу, безсумнівно, є чим.
Зі словами привітання до учителів, гімназистів та батьківської громади звернувся і В’ячеслав Фролов, який зокрема, зазначив: «Я хочу побажати цього дня, щоб усі школярі не боялися труднощів, вірили у себе, і, звичайно ж, були виховані у дусі патріотизму й любові до своєї малої Батьківщини, оскільки Батьківщина – це для нас усе. Напередодні 27-ої річниці заснування нашої республіки ми повинні пам’ятати 31 рибничанина, які поклали життя за наше щасливе життя. З Днем знань вас, дорогі школярі, учіться, вдосконалюйтесь, оскільки у час технічного прогресу, у світі наукомістких технологій виживає сильніший і розумніший! Займайтеся спортом, ведіть здоровий спосіб життя. Батькам бажаю, щоб були гідним прикладом для своїх дітей, а вчителям – натхнення, творчості, високої зарплатні. Миру і добра!»
Андрій Сафонов зачитав Вітальний адрес від Голови Верховної Ради ПМР Олександра Щерби, в якому теж пролунали побажання успішного навчального року. Дуже багато було сказано теплих слів, побажань, порад. Першокласники, одинадцятикласники та творчі колективи підготували цікави виступи: пісні, танці, юні гімнастки здивували своєю пластичністю. І все-таки ізюминкою лінійки став виступ героїв улюбленого дитячого мультфільму «Фіксики». Артисти показали цікаві досліди з азотом, завели дітей ритмічною піснею з мультфільму. Танцювали навіть батьки, вчителі й гості свята.
Ну і, як звичайно, пролунав Перший дзвоник – і учителі зі своїми вихованцями зустрілися у класних кімнатах для проведення Уроку миру, тема якого цього року звучала так: «Росія – гарант миру на Дністрі».
Владислав КРИЖАНОВСЬКИЙ.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: