Четверг, сентября 21

Свято фарб у Тирасполі

Нещодавно у Тирасполі вчетверте пройшло свято фарб Холі під гаслом: «Літо яскравого кольору». Організатори цього фестивалю – столичне управління культури, Будинок народних традицій та ремесел, а також святкове агентство «Лукомор’я» з вуличним театром «Тук-тук».
Свято фарб Холі започатковано в Індії. Перші згадки про нього датуються у стародавніх санскритських скрижалях приблизно 300 роком до нашої ери. У Індії є традиція: що більше людей розмалюють чи обсиплять вас фарбою, то щасливішим буде ваше життя у цьому році. А що більше людей обмазали вас фарбою, то більше з них попросили у вас вибачення.
За словами організаторів фестивалю, вони не наслідували цілком індійську традицію згідно з легендами та обрядами свята. Для нашого регіону це лише яскраве шоу, коли діти та дорослі мають змогу покидатися різнокольоровою фарбою одне в одного, іноді й не знаючи, хто кого «розмалював». Це один із способів комунікації між людьми, піднесення настрою та спортивної зарядки. Бо якщо ти хочеш добре обмазати друга фарбою, іноді треба його догнати. А не хочеш, щоб розфарбували тебе, – сам тікай.
На літній сцені парку «Победа» жителі Тирасполя мали змогу придбати пакетик із фарбою. За якість фарби організатори відповідали особисто: її придбали у перевірених продавців. Також ця фарба гіпоалергенна, не шкодить здоров’ю у разі попадання на обличчя. Молодших учасників фестивалю поблизу розважав один із клоунів вуличного театру «Тук-тук». Ходулісти фотографувалися з усіма охочими, а молоді художники розмальовували аквафарбами обличчя дітей. А для маленьких художників був встановлений великий плакат для творчості, де кожний відвідувач малював у міру своїх можливостей і талантів.
Для усіх гостей фестивалю працювали аніматори, грала весела музика та розігрувалися призи й сертифікати до місцевих кафе і на послуги фотографів. Впродовж фестивалю виступали творчі танцювальні колективи «Айна» та «Freestyle». А всі охочі мали змогу взяти участь у двох флешмобах: танцювальному та найніжнішому – обіймів. Після офіційної програми була організована дискотека для дітей.
Як зазначили організатори проекту, з кожним роком дедалі більше людей приходить на цей фестиваль, тому ймовірно, що найближчим часом свято фарб пройде у Рибниці та Дубоссарах. Представники агентства «Лукомор’я» сподіваються, що жителі цих районів будуть такими ж активними й зацікавленими.
Дарина КУЛАКОВА.
№ 26 8 липня 2017 р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: