Четверг, сентября 21

Рев моторів

Наприкінці червня на столичному аеродромі пройшли змагання з парного автослалому, організовані Асоціацією ветеранів війни в Афганістані спільно зі столичною держадміністрацією та автоклубом «Racing Club».
Автослалом (швидкісне маневрування) – перегони на час по розміченій стійками (конусами, покришками) території зі складною трасою. Траса складається з крутих поворотів, змійок і розворотів на 180°.
Подібні змагання проведено в Тирасполі вперше. Метою заходу стала пропаганда автоспорту, підвищення культури та навичок водіїв для безпечного руху в місті, а також можливість для любителів екстремального водіння реалізувати своє захоплення поза межами доріг загального користування – на спеціально підготовлених майданчиках.
Всього за 150 рублів кожен охочий міг зареєструватися і взяти участь у турнірі. Головне, щоб автомобіль був справний, були наявні ремені безпеки, а водій у тренувальних заїздах міг показати допустимий час на трасі. Усі авто поділили на три класи: машини в заводській комплектації до 2,7 літра, понад 2,7 літра та автомобілі, що пройшли тюнінг.
Взяти участь у перегонах приїхали понад 20 автолюбителів із Придністров’я та Молдови. Були запрошені й любителі автоперегонів з України, однак через проведення в ці дні свого заходу вони не змогли приїхати.
Відкрив змагання з автослалому депутат Верховної Ради ПМР, голова Союзу ветеранів Афганістану Ігор Буга. Він привітав усіх учасників і зазначив, що подібні змагання на території Тирасполя проходять уперше і їх планують проводити щороку. «Звичайно, засмучує невелика кількість глядачів. Хочу поспівчувати тим, хто не потрапив сюди, тому що вони зможуть побачити по телевізору лише куці уривки цього свята, які не зможуть передати всього того драйву, що ми тут побачимо і відчуємо», – додав Ігор Семенович.
Дійсно, драйву було багато. Особливо, коли дві машини стартували одночасно і рухалися синхронно у дзеркальні частини треку, збурюючи повітря ревом двигунів і вереском гальм на поворотах. Після проходження одного кола пілоти гальмували на фінішній лінії, причому головною умовою цього змагання було загальмувати в кінці перегонів так, щоб фінішну лінію перетнули тільки передні колеса автомобіля.
У наймолодшій категорії переможцем несподівано став тираспольчанин Олександр Толоченко, який пілотував електромобілем NISSAN LEAF. Примітно те, що в цьому автомобілі не використовується ні краплі бензину або газу. У наступній віковій категорії перемогу здобув мешканець Тернівки Федір Чебан, який керував автомобілем LEXUS IS200. А в найбільш видовищній категорії перше місце виборов водій з великим досвідом участі в автоперегонах – Єгор Тетюшев із Кишинева, який керував цілком переробленим OPEL KADETT 1982 року випуску. Слід зазначити, що від базової комплектації в автомобілі залишилися тільки кузов, сидіння і панель приладів.
Кульмінацією турніру стало нагородження переможців медалями, бурхливі оплески та обливання один одного шампанським. Захоплення, яке світилося в очах глядачів, свідчило, що свято швидкості вдалося. Організатори також залишилися задоволеними. Вони впевнені, що наступного року змагання з автослалому будуть ще масштабнішими і видовищнішими.
Святослав ДОНОВ.
№ 26 8 липня 2017 р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: