Четверг, сентября 21

Про електронну комерцію у Придністров’ї

29 червня на засіданні Уряду розглянули питання «Щодо затвердження концепції розвитку електронної комерції у ПМР». Документ спрямований на сприяння розвитку конкурентоспроможності. «Концепція визначає основні напрями розвитку електронної комерції на середньострокову перспективу, механізми, інструменти, шляхи та форми розширення конкурентного середовища, зростання сучасної інфраструктури», – розповів міністр економічного розвитку Сергій Оболоник.
За його словами, проект дозволить усунути зайві бюрократичні бар’єри для підприємництва, а також поліпшити ділове середовище і створити додаткові робочі місця. Крім цього, якщо концепцію буде затверджено, то це надасть можливість збільшити обсяги експорту продукції (робіт, послуг) внаслідок збільшення кількості угод через відповідні торговельні платформи, інтернет-магазини та інших інформаційних посередників.
Сергій Оболоник звернув увагу на те, що в межах «дорожніх карт» розроблено заходи, які розвиватимуть електронний Уряд, а також допоможуть здійснювати електронні взаємовідносини між економічними агентами та Урядом щодо розробки цифрового підпису.
Міністр також зазначив, що цей документ відповідає вимогам сучасного бізнесу. «Електронна торгівля розвивається, відкриваючи нові можливості для всіх видів бізнесу. Проте в майбутньому буде вжито низку заходів, до яких входять розробка електронного уряду, створення електронного підпису, а також криптовалюти», – повідомив він.
* Криптовалюта – тип цифрової валюти.
ПРО МИТНИЙ ТАРИФ
Також Сергій Оболоник представив проект розпорядження Уряду «Про внесення доповнення до Закону ПМР «Про митний тариф». Мова йде про створення умов для оновлення автобусного парку організаціями, які здійснюють перевезення пасажирів на внутрішніх і міжнародних лініях. Він навів дані, за якими 35% транспортних організацій, що здійснюють цей вид діяльності та обслуговують понад 450 автобусів різної місткості, мають вік понад двадцять років.
За статистикою, яку подають митні органи, у 2015 році в 3,3 раза зменшилося ввезення моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 і більше осіб. Така тенденція зберігається й у 2017 році. При цьому зниження ввезення нових транспортних засобів позначається не тільки на якості послуг, що надаються, а і на фінансових результатах, оскільки утримання старого автотранспорту виходить набагато дорожче.
«Пропонується статтю 8 Закону ПМР «Про митний тариф» доповнити положенням, яке надасть можливість транспортним організаціям, за винятком фізичних осіб, здійснювати пільгове ввезення на територію ПМР транспортних засобів для здійснення таких видів діяльності, як перевезення пасажирів», – пояснив Сергій Оболоник. Він додав, що в положенні також прописано зобов’язання організацій про заборону передачі права власності автотранспортних засобів іншим особам, зокрема здавання їх в оренду протягом трьох років.
ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ
Про внесення змін і доповнень до Закону ПМР «Щодо соціального захисту інвалідів» говорила міністр соціального захисту та праці Олена Куліченко. Вона повідомила, що цей законопроект розроблено з метою встановлення соціальної справедливості за обсягом наданих пільг для інвалідів I, II групи по зору, зокрема для інвалідів I, II групи по зору, які проживають самотньо.
За словами міністра, відповідні звернення надходили на адресу Президента та Уряду. Як зазначила Олена Куліченко, зміни дозволять збільшити обсяг пільг для інвалідів I і II групи з вадами зору. Цим законопроектом також пропонується поширити норму, спрямовану на звільнення від оплати житлового приміщення та комунальних послуг і на інвалідів I, II групи з вадами зору, які проживають самотньо.
ПРО ВСИНОВЛЕННЯ (УДОЧЕРІННЯ) ДІТЕЙ ІЗ ПМР
Також Олена Куліченко розповіла про законопроект, який стосується внесення доповнень до Кодексу про шлюб та сім’ю. Йдеться про розширення регламентування всиновлення (удочеріння) дітей із ПМР громадянами республіки, які постійно проживають за межами держави, іноземними громадянами та особами без громадянства.
«Ми пропонуємо доповнити статтю 122 нормою: усиновлення дітей, які є громадянами ПМР, іноземними громадянами, які не є їхніми родичами, за винятком іноземних громадян, що мають постійну прописку на території республіки, можливе тільки за наявності міжнародного договору про співробітництво щодо усиновлення дітей з державами, громадянами яких є усиновлювачі. Або в разі наявності зобов’язання іноземного органу влади здійснювати систематичний контроль за умовами проживання усиновленої дитини та інформувати про це відповідні органи в ПМР», – зазначила вона.
Міністр вважає, що ухвалення цих норм дозволить посилити контроль над ситуацією за усиновленими дітьми з ПМР на території інших країн.
Аліса КОХАНОВА.
№ 26 8 липня 2017 р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: